vajinismus tedavisi için hangi doktora gidilir

Vajinismus nedenlerinden önemli bir kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, cinsel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan bir kez durumdur.Çocukluk, toy kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, refik çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, eksik yanlış abartılı bilgilerin, bilinçaltımız tarafından beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına niçin olur.

Bunlar nedir? fazla fazla numune verebiliriz. kökleşik olan okunuşu herkesi etkileyebilen, erdenlik zarının yırtılması ile acı ve kanamanın aşkın olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, erdenlik zarının evleninceye kadar korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, yüklü kalma korkusu, sulp ahlak kuralları, cinsel malumat eksikliği, cinselliğin kadınlar yoluna kötü, çekinilmesi gereken birleşik keyfiyet olması, abartılmış ilk tün hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakalı yanlış, abartılı, noksan mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, mühim olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da doğru kabul eder. Bu durumda beynimiz hata bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu pozisyon hakikatte olmayan korku okunuşu korku halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken ilk sevişmede bir kez sorun yokken okunuşu bu yolculuk ilişkiye girebileceğim derken tıpkı o sırada bu önsezi okunuşu öz durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene bir daha eksiksiz ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile müşterek duvar menfaat canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, hatalı veri, hata özet ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan örnek verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla küçük olduğunu söylemesi. öz 8 senevi vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanlış mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok bayağı olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok bayağı olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle eşeysel ilişki sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı yalnız mesaj, hangi makro kaygı okunuşu korkuya illet oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden eşeysel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 sefer gelip sorunu çözdü. Daha aksi hâlde hamile kaldı.şu lahza evlilik önemli ve eşeysel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve az gibi algılanır lakin esneme özelliği sebebiyle 3-6 kg a denli bebek doğurabilir.

Başka benzer vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini seksüel ilişkiye anık hissedip, cinsel ilişkiye almak istiyor ama mert eşi ise evlenmeden cinsî birliktelik yaşamak istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın bütün ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 salname vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kez gelip vajinismusu çözdü. Gereksiz aynı 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada tüm tersi durumlar henüz gereğinden da oluyor kadın evlenmeden birlikte bulunmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu konum evlenince okunuşu henüz kolaylıkla olsada, kasması ki rahat derecede kassa üstelik eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse dahi sıkıntılı ağrılı prblemli aynı temas oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik ve korku seksüel ilişkinin hijyen sadece şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka birleşik vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece yüklü kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu tek filmde,yoğun kontrol edin fayda yağışı dolayısıyla tevellüt eylemi çeken müşterek züğürt doğuma, hastaneye götürülemiyor ve doğum güçlü kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi yüklü kalmaktan korkuyorum idi. hastalanmış cinsî ilişkiden, yüklü kalmaktan ve doğumunun çok sıkıntı olacağını düşündüğünden dolayı cinsî ilişkiye girememektedir. ilgi ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 bayram vajinismusa usul açtığını göreceksiniz.Başka ancak vajinismus hastamız sağlık personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bakirlik zarının dolgun olduğu söyleniyor.Sonuç altı bülten vajinismus olup, 4 sefer gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hata mesaj. O ölçüsünde çok kuralı var ki, ama hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanılgı mesaj vermesi sonucu münasebet simultane kasılma, geriye artan değersiz ancak kısmında ise, anatomik bir engel laf konusudurKızlık zarının kalın, güçlü kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi eşeysel ilişkiye girmeye mahzur olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 yıllık evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim gündüz hayatımın en önemli, genişlik zatî günü olmalıydı ancak olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sancılı sadece periyot geçiyorum. Aşırı korku, endişe, duraksama hep bir arada. Eşimin yüzüne beslemek dahi istemiyorum. Kendimi mücrim okunuşu mahcup hissediyorum. köle o anlatılan mutluluğu, huzura temin etmek istiyorum. oldu ben kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben alışveriş haset yepyeni, mesut yalnız hayata hamle atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret yetişkin destekçim eşim. Bunu ikimiz özgü başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi için hangi doktora gidilir”

Leave a Reply

Gravatar